Bystrc

Zdivočelá bystrcká Rada

Kontrolní výbor v Bystrci provedl tomto roce dvě kontroly, jejichž výsledky předložil na červnové jednání zastupitelstva. První kontrola se týkala doplnění usnesení zastupitelstva, které Radě ukládalo provést změny ve Statutu komisí. Kontrolou bylo zjištěno, že Rada úkol od zastupitelstva nesplnila s tím, že nepovažuje změnu za nutnou. Vzhledem k tomu, že Rada podle zákona o obcích §102 má plnit usnesení přijatá zastupitelstvem – opět zde došlo k porušení zákona.

Kdokoliv může zapomenout, ale po upozornění nedostatek ignorovat a opět se stavět nad zákon by podle mě mělo vést k odvolání z funkcí. V Bystrci ne, tam se tím téměř chlubí.¨

Druhá kontrola se týkala kontroly usnesení Rady, kterým bylo schváleno programové prohlášení RMČ Brno-Bystrc. Dle požadavku zákona o obcích byl výsledek kontroly předložen Radě k vyjádření kontrolovaných. Naše, dle mého názoru, zdivočelá Rada jako vyjádření dala stanovisko, že hodnocení některých bodů je chybné, či nepřesné. Nikde ani zmínka o tom, které (možná tak postupuje i při svých kontrolách na úřadě). V Bystrci si  Rada myslí, že je „něco“ a ostatní musí držet ústa. Prostě tím, že zastupitelstvo neschválilo požadavek, aby Rada specifikovala chyby a nepřesnosti, si Rada zajistila do konce volebního období relativní klid.

V hodnocení programového prohlášení došlo ze strany kontrolního výboru k jedné nepřesnosti, kterou člen výboru uznal a omluvil se za ni.

Několik bodů z programového prohlášení, které Rada nesplnila:

Nevytvořila etický kodex pro vydávání Bystrckých novin, nebyl zadán procesní audit, nezateplila ZŠ Laštůvkovu, nevybudovala hřiště na plážový volejbal, neprovedla regeneraci fotbalového hřiště, cyklistické trasy nebyly vybudovány, petangové hřiště nebylo vybudováno, slíbené parkové  úpravy Horního náměstí nebyly provedeny a příprava expozice J. Obrovského na SH Veveří byla pozastavena. Co na to Rada? Nesplnila toho zatím ke dni kontroly dost, ale je klidná, prý je brzo na hodnocení. Možná ano, ale je také možné, že bez této kontroly by se nerozhýbala vůbec.

Tomsa Vl., člen MZ Brno-Bystrc


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 27. 06. 2014 | 794 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.