BRNO - STŘED

Zastupitelstvo MČ Brno-střed bylo bouřlivé

TISKOVÁ ZPRÁVA Klubu zastupitelů KSČM Brno-střed k jednání Zastupitelstva MČ Brno-střed 22. 3. 2017.

Předcházelo mu mimořádné zasedání Kontrolního výboru, které bylo svoláno kvůli kauze radního Bártíka k podání vysvětlení nesrovnalostí ve věci objednávky PR služeb pro městskou část. Radní Bártík již podruhé dal najevo svoji aroganci. Odmítl na jednání Kontrolního výboru přijít, poslal tento e-mail: „Vyřiďte, prosím, panu předsedovi kontrolního výboru, že mu nebudu v jeho lynčování dělat šaška, takže se nedostavím (navíc v uvedený čas mám již jiný program). Pokud má však na mne nějaké dotazy, nechť mi je zašle písemně emailem. Děkuji za pochopení a pěkně zdravím. Svatopluk Bartík, radní pro legislativu a informatiku, Statutární město Brno, Městská část Brno-střed.“

Za klub KSČM vyjadřujeme zásadní nesouhlas s takovým chováním uvolněného radního, které se dá bezesporu označit jako pohrdání kontrolním orgánem zastupitelstva! Žádáme tímto radního Bártíka o omluvu celému zastupitelstvu MČ Brno-střed!

Kontroverzně na zastupitelstvu byla hodnocena Zpráva o hospodaření městské části Brno- střed. Z předložených čísel jasně vyplynul pokles investic do oprav domů, ale i do jiných oblastí. Přes rozpočtová opatření k zajištění investic, jsme stejně nebyli schopni tyto ve skutečnosti vyčerpat. Náš klub jednoznačně hlasoval proti. Snižující trend doložil kolega Straka přesnými čísly a to je neoddiskutovatelný fakt!

Komunističtí zastupitelé se pozastavili také nad připraveností materiálů. Jeden, zrovna důležitý, o Povolení hazardu na území MČ Brno-střed byl toho důkazem. Nejdříve musel být  doplněn o materiály z Rady města  Brna, a následně i o stanovisko ÚHOS. Hlasováním bod o povolení neprošel.  V bodě různém zastupitel Šťástka tento bod znovu načetl a s úpravou bylo hazardu umožněno fungovat na dvou adresách! Komunisté hlasovali dle volebního programu, ve kterém je hazardu vyhlášena nulová tolerance!

V dotazech zastupitelů se zastupitel Říha zeptal kolik máme  žadatelů o byty v naší MČ, zda má vedení radnice ponětí o tom, že je nabízeno na S-realitách přenechání nájmu bytů v nám svěřených nemovitostech. Informoval o převodu vlastnictví domu  Leitnerova 7, Brno na třetí osobu a dotazoval se, zda bude opravdu o nájemníky v domě postaráno!

Martin Říha
Klub zastupitelů MČ Brno-střed


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 24. 03. 2017 | 556 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.