Ohlédnutí za akcemi ...

Víkendovka jako Brno!

Na pionýrské základně Zouvalka, nedaleko břehu Brněnské přehrady, se uskutečnil ve dnech 22. – 24. 6. 2012 I. kemp jihomoravské mládeže KSČM a pozvaných hostů. Několik desítek účastníků přijelo do zapadlého stanového tábora, aby se mohlo v průběhu víkendu vzájemně poznat, seznámit, spřátelit, utužit, ale hlavně zúčastnit se zábavných, až zcela vážných besed s bývalými i současnými zákonodárci za KSČM.Páteční večer  jsme trávili u ohně. Účastníky přivítal úvodním slovem Honza Lahvička (předseda Komise mládeže JMK). Poté jsme přivítali jako prvního tábornického hosta europoslance Jaromíra Kohlíčka. Tématem diskuse byli jeho zkušenosti z Evropského parlamentu.

Po dlouhé večerní debatě bylo sobotní ráno bylo ostřejší na vstávání…

"Kristýnko, jak se ti spalo?"

"Dobře, akorát jsem popojížděla z pravé horní části stanu do levého spodního rohu."

Pak se zpoza větví a houští se vynořili další hosté. Senátorka Marta Bayerová, poslanec Miroslav Grebeníček a exposlanec Dalibor Matulka v obležení mládežníků (věkové složení 0-20 let), rádoby mládežníků (20-30 roků) a duchem mládežníků (30-100 roků). Proběhla košatá beseda o dění nejen v poslanecké sněmovně a senátu, ale i na půdě strany.

V poledne děvčata uvařila hovězí guláš, pochvalné mlaskání bylo slyšet až na Kamechách! Trávení oběda se konalo na nedalekém státním hradě Veveří.

V sobotu večer, za doprovodu zpěvu kytar „sester“ Lehutových z Břeclavi (ve skutečnosti matka a dcera, akorát nikdo neví, která je ta mladší), se besedovalo i na nicotná místní témata: např. tarifní zóna 101, až k hradu Veveří, kdo s kým co peče,  ale i třeba umělecký okruh nebyl vynechán, kterak se jmenuje český básník, jehož texty přezpívala brněnská populární formace Budoár staré dámy, aj…

Na neděli zbylo rozloučení se a klasické očekávání příštího ročníku, který zajisté bude ještě více rozmarnější, pestřejší, zábavnější.

Tak na brzké shledání při dalších akcích!
Jaromír Blatný, Tomáš Vokoun


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 16. 07. 2012 | 1035 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.