Tiskové zprávy

Tiskové prohlášení ze dne 25.4.2018: Lidem v naléhavé nouzi je třeba pomoci

Městský výbor KSČM v Brně vítá iniciativu Magistrátu města Brna při řešení tíživé situace zhruba sta lidí, kteří musejí do konce května opustit ubytovnu na Šámalově ulici. Jsme si vědomi, že tíživou situaci těchto lidí je třeba řešit a vyřešit.

Připravované řešení v objektu na Červeném kopci a v budově v Železniční ulici však chápeme jako provizorní bydlení maximálně na čtyři měsíce. Jak sám náměstek zodpovědný za sociální oblast Matěj Hollan přiznává, lze očekávat, že takových problémů bude přibývat. Domníváme se proto, že lze využít bývalých kasáren, kde máme ubytovací domy, které lze v relativně krátkém čase přebudovat na sociální bydlení. Pak je můžeme občanům poskytnou v rámci projektu sociálního bydlení. Ruku v ruce by měli jít projekty na získání zaměstnání a začlenění se do společnosti. Mnoho let uběhlo od roku 89 a tento problém jsme jako většinová společnost nechali zajít velmi daleko. Nelze také tolerovat šíření paniky mezi občany. Vede to k další nesnášenlivosti a rozdělování společnosti. Pojďme jim pomoci a žádejme od nich jejich pomoc nám. Určitě se to vyplatí všem.


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 26. 04. 2018 | 197 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.