Tiskové zprávy

Tisková zpráva z jednání MěV KSČM 3. dubna 2017

MěV KSČM v Brně vyjadřuje podporu stávce řidičů za vyšší mzdy. Je si však vědom skutečnosti potřeby jasného vymezení, kdo může oprávněné požadavky řidičů řešit. Krajské úřady se dostaly do nezáviděni hodné situace, kdy mají svázané ruce současnou legislativou. Vláda svým rozhodnutím udělala vstřícný krok, ale konečné řešení nechala na krajích bez vytvoření potřebných podmínek. Stávka by tak měla být namířena směrem k vládě.

Vzhledem ke skutečnosti, že vedení města nereagovalo na loňské listopadové protesty občanů i některých politických stran a spolků  požadujících odstranění připomínkové zdi ve vchodu do bývalé věznice v ulici Cejl, schválil MěV KSČM text petice požadující odstranění této  připomínkové zdi. Je ostudné a urážející, že na jedné zdi jsou vedle sebe jména obětí i jména jejich nacistických katů a mučitelů!  Především pro v této káznici umučené oběti války i jejich pozůstalé je to nepřijatelné. Petenti v peticí žádají Zastupitelstvo města Brna, aby se vší svou váhou zasadilo o vyslyšení této žádosti. Nepřekvapuje, že správcem nemovitosti tedy i uvedené připomínkové zdi je i v tomto případě TIC Brno jehož zřizovatelem je město Brno. „Kompetentnost“ TICu, příspěvkové organizace města, se v minulých dnech opět ukázala v souvislosti s vydáním nového  turistického průvodce.Spousta urážek okolních měst a obcí v něm obsažených rozpoutala nevoli proti samotnému městu Brnu. Jak daleko bude současné vedení zacházet? Chceme společně rozvíjet dobré vztahy v celém regionu Jižní  Moravy. Jak chce hnutí ANO vzhledem  k tomu, že vyhrálo krajské volby takové konání obhájit před voliči v našem kraji?

Příští rok nás čekají komunální volby a věříme, že občané nezapomenou na „přešlapy“ současných mocných. My, komunisté a naši zastupitelé jsme připraveni na našem shromáždění 10. dubna 2017 od 16:00 hodin na Malinovském náměstí („u žárovek“) si s občany města nejen na toto téma podebatovat. Zahájíme dialog s veřejností o tom, kam chceme náš život v městě Brně posunout v souvislosti s přípravou komunálních voleb. Zhodnotíme a podáme informaci o našem působení  v zastupitelských orgánech města i městských částech.

Městský výbor KSČM v Brně


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 05. 04. 2017 | 274 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.