Informace zastupitelů

Tisková zpráva klubu zastupitelů KSČM k mimořádnému zasedání Zastupitelstva města Brna 13.8.2015

Primátor zahájil zasedání oznámením, že krajští zastupitelé schválili smlouvu o založení spolku. Seznámil přítomné zastupitele s potřebou založení spolku pro konání dalších ročníků VC Brna. Zdůvodnil ekonomické souvislosti a další nutnosti spojené se spolkem.

            Klub KSČM reprezentovali tři zástupci. Hojnou neúčast měli i ostatní kluby. Nejvíce prořídlé lavice byly však na straně opozice. Zastupitel Borecký (KSČM) navrhoval změnu do předkládaného dokumentu stanov. Primátor sdělil, že si je vědom nedostatku a vezme si za  své a tuto změnu přednese při jednání s hejtmanem. Konkrétně to bylo v článku III. 1. odstavec a) - nahrazení textem: Účelem a hlavní činností Spolku je podpora rozvoje cestovního ruchu na území jihomoravského kraje a statutárního města Brna  a zajištění organizace a financování závodů silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně.

Zastupitel Říha upozorňoval, že spolek je zakládán účelově, aby nebyl porušen zákon o nedovolené podpoře. Každý rok přes tento spolek proteče přes 100 mil. korun daňových poplatníků! Další věcí je nevyřešení pronájmu dráhy. Za kolik a kde? Co když nebude dráha splňovat technické požadavky kdo bude hradit rekonstrukce? Z tisku jsme se dozvěděli, že Automotodrom je v dluzích a tudíž ze zákona nemůže přijímat dotace. Řešením by bylo navýšit obchodní jmění ve společnosti s výrazným podílem města a kraje a získat vliv v této společnosti a zároveň kontrolu. Spolek do budoucna může být vystavován vydírání ze strany majitele. V další diskusi zazněla obava jak to bude z distribucí vstupenek. Snad to nebude jak při akci za Lužánkami, kdy se mnoho lidí na zápas nedostalo! Byl nesouhlas s postupem jakým byl poskytnut audit společnosti  Automotodrom zastupitelům. Bylo až potupné jak se zastupiteli jednali zástupci firmy, která o něco město žádá. Utrpěla také čest koalice která hlásala  transparentnost a dnes před občany tají jak na tom firma, která po městu žádá peníze je a jak hospodaří! Primátor zmiňoval daňový přínos pro Brno. Není to jak vysvětluje. Většina firem, které podnikají v souvislosti s VC Brna, má sídlo mimo Brno. Tudíž odvádí daně jinde. S rozpočtovým určením daní město o mnoho financí přišlo již v minulém období, takže argumentovat tím, že se to přerozdělí, je laciné. Naopak za městem jdou náklady na bezpečnost a dopravu.

Hlasováním koalice a Topky se podařilo prosadit založení spolku. Uvidíme do budoucna kolik to občany města bude stát a jaký bude přínos.

Za klub KSČM
Martin Říha


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 17. 08. 2015 | 506 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.