Tiskové zprávy

Tisková zpráva k zasedání Zastupitelstva města Brna č. Z7/31 dne 5.9.2017

Na pořadu jednání bylo celkem 174 bodů. Nejdůležitější bod se skrýval pod číslem 8. Jednalo o návrh na vytvoření koncernové struktury společností, jejichž jediným akcionářem je statutární město Brno. Co předcházelo jednání nebudeme komentovat, jen zmíníme, že vzhledem k technickým problémům s ozvučením, bylo jednání odsunuto na 13:00. Co je však třeba okomentovat je vyjádření pana primátora, které nebylo hodno zasedání ZMB.

Do mikrofonu totiž prohlásil, že je to jak na 1. máje v 70. letech. Podle nás unfér poznámka! Lze se také domnívat, že bylo potřeba zkonsolidovat síly na schválení právě výše zmíněného bodu? Toť otázka. Protože i koaliční partneři neměli jasno zda tento projekt podpoří. Názor klubu KSČM se ztotožňuje s názory opozice, která jasně deklarovala zbytečnost tohoto kroku, protože koncernové uspořádání již de facto funguje dle platné legislativy. Nelíbí se nám také možnost přesunu zisku mezi jednotlivými společnostmi. Nebudou například Teplárny generovat zisk na pokrytí ztrát BVV nebo Dopravního podniku. Proč je zřizován Výbor koncernu a s ním kancelář? Nebudou to zbytečné náklady na víc? Na to nám odpoví čas. Náš názor je, že to nebude ku prospěchu. Městské firmy již mezi sebou komunikují a umí spolupracovat.

Překvapil bod č. 38 - Návrh na přeřazení a rozšíření sportovních odvětví uvedených v „Metodice na podporu vrcholového sportu ve městě Brně“. Rozsáhlá diskuse o tom, co je vrcholovým sportem a co ne, přinesla zajímavou myšlenku co by šlo ještě zařadit do vrcholového sportu. Vše se v dobré obrátilo a podařilo se zařadit i malou kopanou do II. skupiny (i přes odpor jednoho z koaličních partnerů)!

Úsměv vyvolal bod č. 26 Smlouva o spolupráci s nadačním fondem Campanius. Zastupitelé si smluvně zajistili na 10 roků bohoslužby za jejich maličkosti. Debata se rozvinula na téma: co když je někdo jiného vyznání či bezvěrec. Odpověděl nám pan Juránek, že církev mše slouží za všechny a ráda.

V bodě informativní zprávy jsme reagovali na kritický stav u městské policie v personální oblasti a nabídli v této oblasti pomocnou ruku při přípravě rozpočtu na příští rok. Upozornili jsme na zcela reálné obavy občanů v oblasti bezpečnosti Starého Brna. Občané nás kontaktovali a upozorňovali na zhoršenou situaci, především v souvislosti s programem sociálního začleňování. Dochází k jevům, které shledávají nepřípustnými s jejich bezpečností. I my jsme upozornili na vzrůstající agresivitu viz statistika MP. Za loňský rok 6 útoků a v letošním roce již 27 útoků na městské strážníky! To je alarmující.

V závěru jsme opět upozornili na náš názor na rekonstrukci bazénů na Riviéře. Opět jsme konstatovali, že poměr návratnosti je hluboko za ztrátami uniklé vody. A v posudcích se nabízela i jiná levnější řešení. Myslíme, že peníze občanů by měly být směřovány efektivně, především na bezpečnost a dopravní stavby, jež městu chybí nejvíce.


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 07. 09. 2017 | 315 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.