Život a dění v Brně

Sudetští Němci se vrátili do Brna branou klášterní zahrady!

Den 30. května 2015 se zapíše do brněnské historie černým písmem. 70.roků od ukončení nejstrašnější války v historii lidstva současná koalice vládnoucí městu Brnu  přivedla Sudetské  Němce a usmířila se s nimi! Na čele této delegace byl Bernd Posselt spolkový předseda  sdružení Sudetoněmecké krajanské sdružení. Současná smetánka a někteří obyvatelé Brna je nadšeně vítali. Člověku až mrazilo!Reprezentace města na čele s primátorem  za ANO, lidovci, Žít Brno a zelených dojemně vítala delegaci sudetských němců. V proslovech sdělovali že je nutno se omluvit za tzv. „Pochod smrti“! Argumentovali 2 tisíci mrtvých na cestě z Brna do Pohořelic. Měli být ubiti, zastřeleni  a jinak vražděni. Nic z toho není pravda! Ano umírali na epidemii úplavice a na vyčerpání. Celkový počet  z dobových materiálů je šest mrtvých. Odsun probíhal na základě dohody spojenců a byl zařazen do  Benešových dekretů. Zároveň sloužil jako ochrana německy hovořících občanů proti lynčování. Doba okupace se na myšlení lidí podepsala. Hrůzy, které si České obyvatelstvo vytrpělo muselo vyvolávat odezvu.

Příchod vrcholného představitele landsmanšaftu za bránu brněnského kláštera je velkým políčkem všem obětem nacistické okupace a zla, které v naši  zemi způsobili! Lhostejnost obyvatel našeho městnaje předvojem něčeho zlého. Hnědnutí naší společnosti je velkým nebezpečím pro demokracii! Dostáváme se někam jinam. Zbývá otázka kdy začne hon na čarodějnice? Lidé bděte! Braňte demokracii a Svobodu!


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 01. 06. 2015 | 678 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.