LÍŠEŇ

Rokli v sídlišti promění na centrální park?

Šestadvacetitisícová Městská část Brno-Líšeň má uprostřed panelového sídliště rokli s neudržovanou zelení. Na jejích 11 hektarech plochy chtějí zastupitelé vícero politických stran dát vybudovat centrální park dětských a víceúčelových hřišť, vodních ploch, stezky pro jízdu na kolečkových bruslích, cykotrasy a amfiteátr k pořádání kulturních akcí. V zázemí parku počítají se stavbou restaurace s kavárnou.

Kandidát na líšeňského starostu za ČSSD Břetislav Štefan informoval, že návrh provedení předložil šéf Ústavu zahraní a krajinářské architektury Zahradnické fakulty Mendlovy univerzity Jiří Damec, což je záruka špičkového zpracování projektu na evropské úrovni. Stavba centrálního parku ve vícezdrojovém financování za 82 milionů Kč (z toho 32 miliony na revitalizaci zeleně) potrvá šest až osm let. Pak má mít provozní náklady jeden milion korun ročně, z toho 800 000 Kč na přečerpávání vody. Obsahuje totiž kaskádu vodních nádrží z místního podzemního zdroje. Projekt je na brněnském magistrátu s žádostí o příděl dotace.

Líšeňský i brněnský městský zastupitel a kandidát KSČM na senátora Daniel Borecký uvedl: »Komunističtí zastupitelé v Brně-Líšni tento projekt podporují. Můžeme přivítat, že sociální demokraté s ním přicházejí k volbám. Každý občan se nyní může otevřeně vyjádřit, zda tento ambicioznější projekt podporuje či nepodporuje. Je nad finanční možnosti městské části. Bude-li realizován, na pár let utlumí v Líšni jiné projektové aktivity. Starší spoluobčané si pamatují, že vodní prvek v zeleni uprostřed sídliště tvořil kdysi základ projektu při koncipování stavby našeho sídliště Líšeň. Lidé uznávají, že vodní prvek v sídlišti chybí. Uskutečněním tohoto záměru by se naplnil,« vyložil Borecký.

Václav Žalud


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 08. 09. 2010 | 3011 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.