Úvahy, ohlédnutí a vzpomínky

Rok 2010 bude důležitý

Vstupujeme do roku 2010, ve kterém proběhnou volby do Parlamentu, do Senátu i volby tzv. komunální. V předchozích volbách můžeme v městě Brně konstatovat, že veřejnost se již nechytá falešných hesel pravicových stran a začíná si plně uvědomovat, že život obyčejného občana se nemůže orientovat podle osob jako např. Jaromír Jágr. I ve vysloveně pravicovém městě Brně je v současné době vedení pod taktovkou sociálně demokratickou a v Jihomoravském kraji jsou sociální demokraté určující silou.

Srovnávám-li obě tyto „vlády“, musím konstatovat v Jihomoravském kraji větší snahu pro širší konsensus. Vždyť rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2010 byl pečlivě projednáván a do poslední chvíle byly respektovány připomínky i opozičních klubů a proto prošel plným počtem přítomných zastupitelů. Naproti tomu brněnská koalice má zřejmě starosti sama se sebou – na mnohých strategických tématech je to zřejmé – a porozumění a podporu opozice příliš zjevně nehledá. Projevuje se to v celé řadě rozhodování, o rozpočtu města Brna 2010, o cenové mapě města Brna a dalších dokumentů nevyjímaje.

Jsme si plně vědomi toho, že v posledních volbách nás neoslabuje vlastní pozice při vyjednávání, protože naši zástupci se těší respektu nejen v politických, ale i v úřednických kruzích. Také trvalá komunikace s občany a podpora jejich potřeb a zájmů při jednání je všeobecně známa. Přestože se nám nesnižuje počet hlasů, ztrácíme však počty mandátů. Mnohá témata přivedla k urnám řadu voličů, kteří dosud volby nepovažovali za osobně důležité. Pro zastánce levicové politiky je ovšem významná celková síla KSČM, která je garantem levicovosti politiky i ČSSD. Přes veškeré útoky antikomunistů a jejich podpory ve sdělovacích prostředcích jsme tím nejzásadnějším a nezastupitelným zastáncem širokých vrstev občanů. Mějme to na paměti v průběhu volební kampaně i samotných voleb.

Mnoho zdraví, osobní pohody, přesvědčivou a silnou vůli pro obhajobu potřeb a zájmů občanů a celé společnosti!

Ing. Pavel BŘEZA
Předseda Klubu KSČM zastupitelů města Brna


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 04. 01. 2010 | 1326 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.