Úvahy, ohlédnutí a vzpomínky

NOVOROČNÍ ZAMYŠLENÍ

Skončil rok 2009, za námi je doba vánoc a píšeme rok 2010. Klademe si otázku, jaký bude ten nový rok? Různých prognóz a názorů čtete a slyšíte jistě mnoho. Jisté je pouze jedno. Díky odloženým volbám do PS PČR, řádným volbám Senátním a komunálním to bude rok supervolební, který nám všem přinese řadu změn. Budou to změny k lepšímu?

Ti, kteří se pokládají za „elitu národa“ a jejich pochlebovači nás budou v tisku, rozhlase a televizi přesvědčovat o tom, že konečně po dvaceti letech vítězí pravda a láska nad lží a nenávistí. Pravicové strany budou jedním dechem poukazovat nejenom na slabost současné úřednické vlády, ale i na účelovost vládní koalice, kterou budou obviňovat z nového budování socialismu. Zajímavé budou závěry, které vzejdou z Návrhu krátkodobých opatření pro východiska z krize a řešení jejich důsledků.

Tento materiál bude projednán v druhé polovině ledna na řádném zasedání Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity). Jedna část „provládních ekonomů“ nás bude optimisticky přesvědčovat, že jenom přijetím navržených opatření v oblasti podnikání, výdajů ve veřejných financích, v reálné ekonomice a podpoře podniků se naše životní úroveň bude postupně zvyšovat i přes současnou ekonomickou krizi. Druhá část tzv. realisté, nás bude varovat před volbou levicovým poslanců do PS PČR (zejména komunistických), ale i před odboráři. Jen díky jim si „žijeme nad poměry“ a jenom přijetím navržených opatření si nezhoršíme svoji budoucnost.

Pro nás komunisty z toho všeho plyne jedno poznání a jedno předsevzetí. Poznání, že KSČM volilo v minulých volbách přibližně 700 000 voličů, protože náš sociálně-ekonomický volební program prosazoval a hájil i jejich postoje. Našim předsevzetím musí být v tomto volebním roce ještě větší aktivita, protože našeho cíle, abychom žili v sociálně orientovaném státě, který by garantoval důstojný život nám všem, nemůžeme dosáhnout bez zájmu a podpory veřejnosti.

Na závěr bych chtěl nejenom čtenářům ECHA, ale i internetového portálu MěO KSČM popřát hodně úspěchů a spokojenosti v novém roce, delegátům městské konference KSČM šťastnou ruku při volbě nových stranických orgánů a kandidátů do zastupitelských orgánů a nám všem mnoho vzájemných setkání na akcích MěV KSČM.

Jan Satoria
předseda MěV KSČM


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 04. 01. 2010 | 1538 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.