Úvahy, ohlédnutí a vzpomínky

Nově – jako postaru?

Přijde mě trapně, že se vracím k otřepanému tématu, ale nejde jinak. Už několik let opakovaně apeluji na zastupitele, stranické funkcionáře všech úrovní ZO počínaje a MěV KSČM konče, že bez toho, aby lidé o naší práci věděli jen ztěží za námi půjdou. Také loňský supervolební rok je toho důkazem, byť příčin úbytku hlasů bylo pochopitelně více.

Už krátce po komunálních volbách jsem apeloval nato, že je-li nás méně, o to více se musíme snažit, o to více musíme dávat o své práci vědět, o to více se musíme obracet na členskou základnu, stejně tak na sympatizanty a občany vůbec. Že valná většina z nich se svou osobní situací, stejně tak jako s děním ve státě, nebo třeba jen v městské části spokojena není, je zcela zřejmé. Nechat je takzvaně plavat, za to, že neměli dost rozumu, aby vůbec šli k volbám, natož aby dali hlas levici, či dokonce přímo KSČM je nerozumné. Naopak, opakuji, je třeba jim soustavně a trpělivě dávat najevo, že tady jsme, že vnímáme jejich problémy a starosti, že se je snažíme podle svých možností řešit. Prostředků k tomu máme dostatek. Nic nikomu z nás nebrání, aby psal do Haló novin. Kolik z vás zastupitelů a stranických funkcionářů  toho využívá? A jak často? Máme vlastní tiskovinu – ECHO, jakou se sotva může pochlubit jiná okresní stranická organizace v republice. Jak často se ale v něm objevují příspěvky od zastupitelů MČ, MB, jak často od členů pléna, komunistů působících ve společenských organizacích, od našich mladých atd…Odpověď je velmi sporadicky - a je to chyba.Výjimkou je pouze LKŽ Dobromysl a VNK. Opět a doufám, že to vytrvá, se začínají objevovat texty o uskutečněných diskusních čtvrtcích, byť zde zatím zcela spokojeni být nemůžeme. Stejně tak prázdnotou čpí jinak kvalitní webové stránky. Proč? Každá MČ tam má svou rubriku a navíc v elektronických médiích nejsme omezeni rozsahem tiskové stránky. V drtivé většině tam dosud není nic, než volební program ke komunálním volbám. Ty jsou však už dávno za námi. Kde jsou informace, kdo a kolik našich zastupitelů bylo zvoleno, v jakých orgánech ZMČ pracují, jak je lze kontaktovat…je to hrubá a neodpustitelná chyba, a je ji nutno rychle napravit. Napsat to však musíte vy sami, nikdo to za vás totiž udělat nemůže. Pouze vy víte, co se v MČ a jejich zastupitelstvech děje, nebo chystá, pouze vy byste měli vědět co obyvatele vaší MČ pálí. Ovšem pomohu vám radou jak psát, i tím, že vaše texty zrediguji a upravím.

Nerad bych, aby se nic nezměnilo. Nejde o mé potěšení, ale působení na veřejnost. Na to nesmíme zapomínat! V tom je podstata naší činnosti, bez toho by naše existence jako politické strany stojící na straně obyčejných ztrácela opodstatnění! Chci věřit a budu doufat, že si to uvědomíte, že změna nastane. Jinak by to bylo nově – jako postaru, jinak důvěru lidí a jejich hlasy sotva získáme!

 

                                                                                                 Tibor DÁVID
                                                                                      vedoucí mediální sekce a
                                                                                    tiskový mluvčí MěO KSČM


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 12. 01. 2011 | 3231 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.