Bystrc

Nedodržují zákon

Kontrolní výbor v Bystrci provedl kontrolu činnosti finančního výboru v oblasti kontroly a hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce. Dle zákona o obcích je úkolem finančního výboru provádět kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce, o které je povinen pořídit zápis a předložit tento zápis zastupitelstvu obce.

Kontrolní výbor zjistil, že za období od 11.12.2006 do 4.9.2013 neprojednával finanční výbor zadání ani výsledek žádné kontroly a zastupitelstvu nepředložil žádný zápis o kontrole. Je tedy jasné, že zákon nebyl dodržen.

Co bystrcká “elita“? Vyslovila nespokojenost nad tím, že po ní někdo požaduje kontrolovat a pořizovat zápisy. Prostě koalice se v Bystrci staví nad zákon. Co s tím? Podle mého názoru je potřeba v dalším zastupitelstvu zvolit do výborů ty, kteří chtějí pracovat a dodržovat zákony a ne ty, kterým jde jen o funkce.

Tomsa Vl. člen MZ Brno-Bystrc


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 27. 06. 2014 | 762 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.