Ohlédnutí za akcemi ...

Lidé se (pozvolna) probouzí

Že 17. listopad 1989 nesplnil očekávání obyčejných lidí dali razantně a přitom slušně najevo tisíce demonstrantů v Praze, zhruba tisícovka v Brně(odkud pochází naše fotografie) a stovky dalších v Ostravě.Lidé vystavili vládě vysvědčení, podle něhož ostudně propadla naprosto ve všech oblastech, s výjimkou korupce, kde exceluje. Nespokojenci všech věkových kategorií také požadovali demisi vlády. Té se nejspíš nedočkají, arogantní pravicoví kapři si přece rybník sami dobrovolně nevypustí! Řečníci na protivládních demonstracích vzpomínali i na 17.listopad 1939. Pouze jedině v hodnocení této tragédie se shodli s panem prezidentem, který nespokojenost národa nechápe, průzkumům veřejného mínění nevěří a opakovaně tvrdí, že jsme se dosud nikdy neměli tak dobře jako nyní a chlubí se, že cílů 17. listopadu z před 22 let bylo beze zbytku dosaženo. Zároveň dodává, že cílem nebylo, aby byli všichni šťastní a bohatí.

Lze jen doufat, že lidé si konečně tato a podobná slova správně vyhodnotí a budou si je pamatovat až budou ve volbách rozhodovat komu dají svůj hlas…

Tibor DÁVID
Foto autor


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 20. 11. 2011 | 910 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.