Volby a kandidáti

Jihomoravská volební štafeta je dosud korektní

JIH MORAVY – Slušná a bez vybočení z mezí slušného chování byla uplynulý týden předvolební štafeta KSČM v Jihomoravském kraji. Zastavuje na náměstích a návsích větších sídel ve všech sedmi okresech. Tým prvních z okresních kandidátek do Poslanecké sněmovny v čele se Zuzkou Benbarovou-Rujbovou tam s propagačními materiály v rukou oslovuje lidi a beseduje s nimi o tom, co je z věcí veřejných zajímá.

Od minulého pondělka projela volební štafeta komunistů Znojemsko, Vyškovsko, Břeclavsko, Hodonínsko a Blanensko za doprovodu skladatele a zpěváka Statise Prusalis. A to pod zdařilým konferováním Josefa Boudy, čtyřiadvacetiletého kandidáta KSČM na poslance na 6. místě krajské kandidátky. Bouda na Bučovicku provází veřejnost kulturními pořady i úspěšně napodobuje zpěv Karla Gotta.

Zuzka Bebarová-Rujbrová debatuje s lidmi o své práci v Poslanecké sněmovně, prosazování předloh zákonů a jak se jimi daří napňovat volební program komunistů.

Další z kandidátů KSČM – bezpartijní starostové Ivančic u Brna Vojtěch Adam a města Miroslavi Augustin Forman debatují o komunálních strastech lidí. Dosavadní poslanec, původně 26 let lékař-chirurg, Vojtěch Adam zejména o stavu českého zdravotnicví i o nesmyslnosti placení uzákoněných Julínkových prý regulujících poplatků u lékařů a v lékárnách. Navrhuje rozumnější financování zdravotnictví a zavedení řádného hospodaření v něm. Naopak A. Forman namítá, že finančně obecní rozpočty hubnou také proto, že obrovské sumy peněz vydávají představitelé státu na koupě vojenských obrněnců, letadel a vojenské mise v cizině.

Kandidáti, oba učitelé  – Ivo Pojezný a Daniel Borecký, hovoří na setkáních jak se vymanit z trablí výchovy dětí a poklesu úrovně vzdělávání. Své zkušenosti vtělili do volebního programu jihomoravské krajské organizace KSČM. Občané i kandidáti svorně odsuzují agresivní televizní klip mladých herců Mádla a Issové, nabádající mladé ke kampani vůči staré už nepotřebné překážející generaci ve společnosti.

Dosavadní diskuse na 14 místech zastavení štafety kandidátů KSČM v  kraji uzavřeli v pátek na boskovickém náměstí pouze na dva volné dny kandidáti a Statis Prusalis písničkou Týden končí, víkend začíná. V putování pokračují dnes (27. 5.) okresem Brno-venkov s účinkováním v Ivančicích, Rosicích a Kuřimi. Štafeta vyvrcholí 25. května kampaní v Brně na Malinovského náměstí, u obchodního domu v sídlišti Lesná a od 17 hodin mítinkem na Moravském náměstí.

»Dosavadní průběh volební  štafety je velmi dobrý, poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová je stále obklopena zájemci o sdělení zkušenosti či rady. Nesetkali jsme se s hrubým jednáním lidí ke komunistům. I případné odmítnutí volebních tiskovin KSČM bylo slušné. Třeba v Mikulově na náměstí jsme roztančili osazenstvo polského turistického autobusu. Nyní vyjede i do malých dědin kraje radiovůz KSČM s volebním spotem a letáky. Ve štafetovém kontaktu s voliči v okresech budou další kandidáti za KSČM,« sdělil předseda jihomoravské KR KSČM Miroslav Vlašín.

(vž)


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 16. 05. 2010 | 1866 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.