Ohlédnutí za akcemi ...

Historie promluvila

Dne 4. června 2009 odpoledne se v sále klubu Univerzity obrany Brno uskutečnila prezentace knižní novinky pod názvem Deník z doby válečné s podtitulem červen 1939 - leden 1943.

Organizátorem byla brněnská odbočka Společnosti Ludvíka Svobody, která již po několik let úspěšně organizuje akce ke vzpomínce na život a dílo armádního generála Ludvíka Svobody.

V rámci prezentace měli své slovo historikové a zejména prof. Zoe-Klusáková-Svobodová, CSc., dcera Ludvíka Svobody, která tímto publikovala osobní denní zápisky Ludvíka Svobody z období od června 1939 do ledna 1943. Pro účastníky besedy byl program velmi sugestivní a bezprostřední.

Složení účastníků bylo velmi reprezentativní. Byli to členové odbočky Společnosti Ludvíka Svobody z Brna, zástupci občanských sdružení Svazu letců, Vlasteneckého sdružení antifašistů, Klubu vojenské historie a klubu Společnosti Ludvíka Svobody mladých studentů Vojenské univerzity.

Všichni účastníci přijali se zájmem vystoupení hejtmana JMK Mgr. Michala Haška , který ocenil správný výklad historie a odsoudil ty, kteří ji zkreslují. Nelze zapomenout hrdinů, kteří obětovali život v boji za svobodu národů. Ocenil osobnost armádního generála Ludvíka Svobody jako vynikajícího velitele a vlastence. Doporučujeme tuto unikátní knihu k přečtení, případně k zakoupení.

PhDr. Aleš Kopka


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 08. 06. 2009 | 1412 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.