ŽABOVŘESKY

Chtějí, aby stavba VMO pokračovala

7. února 2011 svolal starosta MČ Žabovřesky veřejné shromáždění občanů po zrušení stavebního povolení na stavby velkého městského okruhu (VMO) v lokalitě Žabovřesk.

Městský soud v Praze vyhověl Občanskému sdružení VMO pod vedením pana Ing. Štěpáníka a po 3 letech od začátku stavby, kdy je realizována stavba z 85 %, stavební povolení zrušil. Paradoxem zůstává, že zrušení se opírá o překročení limitu hluku o 2 – 3 decibelů. Vzhledem k neúnosné dopravní situaci občané na tomto shromáždění vyjádřili velmi ostrý protest s tímto rozhodnutím. Zastupitelé na svém zasedání 24. 2. 2011 schválili otevřený dopis hejtmanu JmK, primátorovi města Brna, předsedům Poslanecké sněmovny a Senátu PČR se žádostí o opětné pokračování stavby, jejíž zakonzervování stojí daňové poplatníky měsíčně 50 milionů Kč. Další možností protestu je Petice proti zákazu stavebního povolení.

Petr Kalábek a Mgr. Pavla Pokorná
zastupitelé za KSČM


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 26. 04. 2011 | 1228 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.