Brněnští komunisté se chystali na zastupitelstvo

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: Informace zastupitelů, Vydáno dne: 07. 10. 2011

BRNO – Na nadcházející úterní jednání Zastupitelstva města Brna se chystali společně komunističtí členové samospráv města i jeho městských částí.

V úvodu porady zazněly informace, že komunistický klub zastupitelů adoptoval či převzal patronát nad surikatami v brněnské zoo. Nebo že se tázal vedení magistrátu - proč se roky nedaří převést autobusovou linku č. 303 na pravém břehu Brněnské přehrady do režimu vnitroměstského jízdního pásma 101, a tím i sítových jízdenek MHD. Dověděl se, že kdyby se tak stalo, dopravní podnik by v této rekreační oblasti přišel o velké tržby v autobusové i lodní dopravě.

Na rokování brněnské samosprávy se chtějí zastupitelé za KSČM dovědět více o řešení nechutného problému s nedávnými dopravními kolapsy na okružních trasách i na výpadovkách z Brna, např. v ulicích Pionýrská či Svatoplukova. Dodavatel oprav vozovek odmítal pracovat pod zapnutým trolejovým vedením tak dlouho, že se všechny dohody k opravám nakonec podařily sjednat současně k termínu hojně navštěvovaného 53. Mezinárodního strojírenského veletrhu. Rovněž chtějí vidět řešení průšvihu s neuplatněnými reklamacemi k závadám aqvaparku v Brně-Kohoutovicích. Např. už při jeho otevření v něm stály neodtékající kaluže vody.

Komunističtí zastupitelé jsou zvědavi, jak vedení města hodlá financovat řadu akcí, na které mu scházejí peníze, když už takřka nemá co prodávat. Pro příští rok ruší Brno řadu rozvojových investic do budoucna, aby zbylo víc na okamžitou spotřebu v provozu radnice a jejích příspěvkových organizací. Kormidelníci města neumějí prodat zbytečně a velmi draze koupený prázdný a nepotřebný vícepatrový dům s pasáží Jalta. Též areál Jaselských kasáren nebo nyní zrušené městské kino Scala.

Městský výbor KSČM v Brně pozval občany na veřejné shromáždění v horní části Zelného trhu k reformám českého zdravotnictví s poslankyní PČR Soňou Markovou. A to 24. října v 16 hodin. Informace o zdravotnictví v Brně přidá na shromáždění občanů městská zastupitelka za KSČM Helena Sýkorová.

(vž)