KSČM v Brně má šťastnou třináctku

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: Volby a kandidáti, Vydáno dne: 10. 09. 2010

BRNO – K volbám na brněnské radnice si vylosovala KSČM pro umístění na kandidátní listiny pořadové číslo třináct. »Třináctku považujeme za šťastné číslo. Proto se snažíme, abychom získali pro KSČM v Brně alespoň 13 procent odevzdaných voličských hlasů nebo měli na magistrátní radnici příští volební období třináct svých zastupitelů,« informovala na tiskové konferenci ke komunálním volbám vedoucí kandidátky KSČM v Brně Helena Sýkorová.

Zároveň představila volební program komunistů jihomoravské metropole, který je na webových stránkách městské organizace KSČM Brno. Připravil ho kolektiv dle současné ekonomické situace ve státě, rozpočtového výhledu pro město a z toho, že dle záměrů současné české vlády lze očekávat rozpočtová opatření s dopadem do hospodaření Brna a jeho 29 městských částí.

»Máme představu, že město Brno by mělo být v těchto podmínkách městem rozvíjejícím se a zároveň sociálně odpovědným.  Tzn., že dopady úsporných opatření by nemělo přenášet na občany. Týká se to např. cen jízdného městské hromadné dopravy, plateb vodného a stočného, za dodávky tepla a teplé užitkové vody atp.,« konkretizovala Sýkorová a pokračovala: »Při sestavování volebního programu jsme zpracovali do jeho textu opatření, na jejichž prosazování a realizaci mají zastupitelé přímý vliv. Tedy, o kterých rozuhoduje samospráva. Nebylo by odpovědné slibovat občanům realizace, záměry, které jsou výsledek činnosti Poslanecké sněmovny a Senátu. Na ně mohou mít zastupitelé města vliv jen zprostředkovaný přes zastupitele kraje a využitím jeho zákonodárné iniciativy. Nebo ve spolupráci s poslaneckým klubem KSČM,« vysvětlila volební „jednička“ komunistů na nové zastupitele města Brna.

(vž)